Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

11-latce urosła broda i wpędziła ją w kompleksy. Niedawno przestała się wstydzić i teraz z dumą ją pokazuje.

13 września 2017
przez Miss Gorilla Team   |   10,2 tys. wyświetleń
11-latce urosła broda i wpędziła ją w kompleksy. Niedawno przestała się wstydzić i teraz z dumą ją pokazuje.

Każda dziewczyna marzy o tym, żeby wyrosnąć na piękną kobietę. Choć okres dojrzewania jest pełen niespodzianek, niektórych spotykają bardzo dziwne rzeczy.

Harnaam Kaur pochodzi z Wielkiem Brytanii i zasłynęła z tego, że... ma brodę! Dziewczyna zauważyła, że coś jest nie tak w wieku 11 lat. Z przerażeniem obserwowała, jak ilość ciemnych włosków na jej brodzie każdego dnia zwiększa się. W końcu, żeby nie narazić się na ośmieszenie, postanowiła pozbyć się zarostu. Kupiła maszynkę i co kilka dni usuwała niepożądane owłosienie.

Skutek był odwrotny do zamierzonego

Jak można łatwo się domyślić, maszynka nie była tu najtrafniejszym rozwiązaniem. Odrastające włoski były coraz grubsze i mocniejsze, przez co wyglądała jeszcze gorzej. Niestety cała ta sytuacja doprowadziła do poważnej depresji u nastolatki. Rodzice zabrali Harnaam do lekarza, który zdiagnozował co jej dolegało.

Zespół policystycznych jajników

Ta trudna w leczeniu i podstępna choroba dotyka coraz więcej młodych kobiet. Jej objawami jest właśnie między innymi nadmierne owłosienie występujące w nietypowych miejscach. Harnaam ukrywała swój problem pod grubą warstwą makijażu, ale w końcu maskowanie wstydliwego defektu stało się bardzo uciążliwe. Dziewczyna każdego dnia musiała zmagać się z nienawistnymi komentarzami i wyśmiewaniem przez swoich rówieśników. Niestety sytuacja ta doprowadziła u Harnaam do samookaleczania się i myśli samobójczych.

W pewnym momencie zrozumiała, że musi zaakceptować samą siebie

Życie w ciągłym wstydzie i nienawiści do samej siebie, skutecznie uprzykrzały jej życie. Chciała w końcu polubić siebie i korzystać z życia jak inni. Zaakceptowała swój wygląd i przestała już walczyć ze swoją odrastającą brodą. Po prostu pozwoliła jej rosnąć...

Harnaam ze swoim bratem, który zawsze ją wspierał

Czuje się piękna i spełniona

Obecnie ma 26 lat i pracuje jako nauczycielka. Mimo swojego wyglądu w końcu czuje się kobieco i nie wstydzi się już pokazywać się publicznie. Choć czasami zdarza jej się usłyszeć przykry komentarz wie, że jej wygląd czyni ją wyjątkową i nic już tego nie zmieni.

Harnaam odważnie publikuje takie zdjęcia na swoim Instagramie!

Brawo! Ta kobieta pokazuje, że czasami zamiast walczyć ze swoimi defektami, należy je zaakceptować i być z nich dumnym, bo to one nas wyróżniają sprawiając, że jesteśmy wyjątkowi!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.