Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

22-latka widząc swój ogromny brzuch myślała, że to ciąża. Wtedy lekarz przekazał jej przerażającą diagnozę.

11 września 2017
przez Miss Gorilla Team   |   38,2 tys. wyświetleń
22-latka widząc swój ogromny brzuch myślała, że to ciąża. Wtedy lekarz przekazał jej przerażającą diagnozę.

Tego nie chciałaby usłyszeć żadna kobieta. Choć test ciążowy faktycznie pokazał dwie kreski, u lekarza czekała ją niemiła niespodzianka. Co się okazało?

Kristy Butler i jej partner ustalili, że póki co nie będą starali się o dziecko. Jednak pewnego dnia wszystko się zmieniło. Kristy w pracy usłyszała od koleżanki, że bardzo ładnie zaokrąglił jej się brzuszek, po czym padło pytanie, czy spodziewa się potomstwa. Dziewczyna była w szoku. Dopiero wtedy zauważyła, że faktycznie jej brzuch nie jest już tak płaski jak wcześniej, ale absolutnie nie pomyślałaby, że może być to efektem ciąży. Jednak po pracy dla pewności kupiła w aptece test.

Dwie kreski

Choć kobieta i jej chłopak nie planowali póki co dzieci, ta wiadomość bardzo ich ucieszyła. Kiedy emocje opadły, przyszli rodzice powoli szykowali się na przyjście na świat nowego członka rodziny. Brzuch Kristy powiększał się w bardzo szybkim tempie, więc para w końcu wybrała się na badania. Lekarz po krótkim wywiadzie i obejrzeniu brzucha stwierdził, że to może być już 30. tydzień. Jednak po wykonaniu USG coś się nie zgadzało.

Dziecko było bardzo małe

Badanie wykazało, że płód ma dopiero 6. tygodni i nie ma możliwości, aby brzuch Kristy teraz tak wyglądał. Lekarze postanowili więc poszerzyć diagnostykę, aby znaleźć przyczynę tego stanu rzeczy. Okazało się, że w brzuchu 22-latki znajduje się ogromna cysta o wymiarach 30x20 cm, która stale rosła. Co gorsze, jeden z jajników był uszkodzony istniało niebezpieczeństwo, że cysta zagrozi także innym organom. Konieczna była operacja.

Zabieg zaplanowano na 11. tydzień, żeby dać dziecku jak największe szanse na przeżycie. Jednak tydzień przed operacją jego serduszko przestało bić. Niestety nic nie dało się zrobić. Kristy musiała zostać jeszcze kilka tygodniu w szpitalu. Kiedy pogodziła się ze stratą, postanowiła podzielić się swoją historią ze światem, aby uświadomić innym jak poważnym zagrożeniem mogą być cysty.

Mamy nadzieję, że wkrótce uda im się powiększyć rodzinę. Udostępnij tę historię znajomym!Komentarze. Rozpocznij dyskusję.