Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

"Dziewczynka bez twarzy" obchodzi swoje 9. urodziny. Zobacz jak rozwija się dziecko, któremu lekarze nie dawali szans!

6 października 2017
przez Miss Gorilla Team   |   111,6 tys. wyświetleń
"Dziewczynka bez twarzy" obchodzi swoje 9. urodziny. Zobacz jak rozwija się dziecko, któremu lekarze nie dawali szans!

Kiedy kobieta zobaczyła swoje dziecko po porodzie, pękło jej serce. Maluszek był bardzo zdeformowany, a jego szanse na przeżycie były niewielkie. Mimo to, wraz z mężem postanowiła o niego zawalczyć.

Dziewięć lat temu Ronaldo i Jocilene Marchioli oraz ich dwójka dzieci świętowali radosną wiadomość. Wkrótce na świat miał przyjść nowy członek rodziny. Jocilene była w ciąży. Nikt jednak nie przypuszczał, jaki dramat zgotował los dla ich maleńkiego dziecka.

Vitória urodziła się z ciężką odmianą Zespołu Treacher'a Collinsa. Choroba ta uniemożliwia prawidłowy rozwój kości dziecka w łonie matki, co prowadzi do licznych deformacji głowy, szyi i twarzy. Stopień deformacji bywa różny, czasami jest on tak lekki, że wystarczy kilka zabiegów, żeby przywrócić dziecku w miarę normalny wygląd. Niestety Vitórii to nie dotyczyło. Operacja w jej przypadku nie była możliwa, bo lekarze dawali jej zaledwie kilka godzin życia.

Tragiczne rokowania

Lekarze ocenili, że aż 40 kości Vitórii jest zrośnięte niewłaściwie, co niestety znacznie utrudniało utrzymanie jej przy życiu. Rodzice jednak nie zamierzali się poddać. Mimo, iż wszyscy doradzali im raczej organizowanie pogrzebu, niż wyprawki, oni wiedzieli, że da się zrobić coś więcej. Każdego dnia czuwali przy niej i karmili ją przez specjalną rurkę, która była wszczepiona do jej szyi. Dziecko mogło się w każdej chwili zadławić, więc para dbała o to, aby nawet na moment nie zostawiać jej samej. Walka trwała kilka tygodni, ale dzięki swojej wytrwałości, udowodnili lekarzom, że się mylili.

Vitória ma bardzo osłabiony organizm, a jej stan może się pogorszyć w każdej chwili. Jednak Ronaldo i Jocilene obiecali sobie, że będą walczyć o nią tak długo, jak tylko będą w stanie. Dzięki specjalnym zabiegom i rehabilitacji dziewczynka może w miarę normalnie żyć. Było to możliwe dzięki pieniądzom z fundacji i darczyńcom o wielkim sercu. Przed Vitórią jeszcze kilka operacji, które mogą dać jej szansę na większą samodzielność.

Niedawno dziewczynka świętowała swoje 9. urodziny!

Dla lekarzy przypadek Vitórii pozostaje zagadką. Jej rodzina uważa, że to ogromny cud i do końca życia będą wdzięczni za to, że ich córeczka przeżyła.

Udostępnij tę pokrzepiającą historię swoim bliskim!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.