Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Golfistce grożono śmiercią za pokazywanie się w nieodpowiednich strojach na polu golfowym

12 lutego 2018
przez Miss Gorilla Team   |   12,8 tys. wyświetleń
Golfistce grożono śmiercią za pokazywanie się w nieodpowiednich strojach na polu golfowym

Golfistka Paige Spiranac była nękana, szantażowana i grożono jej śmiercią. "Byłam nękana, a moja rodzina była prześladowana", mówiła. "Otrzymywałam groźby śmierci, ludzie naruszali moją prywatność, szantażowano mnie. To się działo, gdy próbowałam grać".

Zapytana o powód takiej sytuacji, kobieta nie była pewna. "Może dlatego, że wyglądam inaczej niż golfiści? Ubieram się inaczej. Nie pasuję do tego, jaki golf ma być" - zgadywała.

Zeszłego lata, trafiła na pole golfowe, na którym usłyszała, że gracze powinni "prezentować się w profesjonalny sposób, odzwierciedlający pozytywny wizerunek gry". Ten sam kodeks zabraniał pokazywania się w głębokich dekoltach, spódniczkach lub szortach, które pokazują "dolne obszary".

Spiranac była pierwszą osobą, która zaprotestowała przeciwko temu. Powiedziała, że sposób ubierania nie służy golfistkom i działa przeciwko ich rozwojowi w sporcie.

"Mówienie o tym skazuje mnie na falę krytyki i hejtu..."

"Mówienie o tym skazuje mnie na falę krytyki i hejtu, ale rozpoczyna też dyskusję, która może w końcu coś zmienić. Ja po prostu próbuję sprawić, żeby ludzie czuli się bardziej komfortowo. Wiem ,że nie jestem osamotniona w tych przekonaniach".

Czy na pole golfowe powinno się móc wchodzić tylko w ściśle określonym stroju?
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.