Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Nel z "Pustyni i w puszczy" 44 lata później. Ależ się zmieniła!

9 września 2017
przez Miss Gorilla Team   |   67,4 tys. wyświetleń
Nel z "Pustyni i w puszczy" 44 lata później. Ależ się zmieniła!

W rolę odważnej dziewczynki wcieliła się 9-letnia Monika Rosca. Później rzadko pokazywała się na dużym ekranie i zajęła się doskonaleniem gry na pianinie, dzięki czemu odniosła duży sukces.

Rola w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza W pustyni i w puszczy, przyniosła jej ogromną sławę jednak później postanowiła postawić na muzykę. Ukończyła szkołę muzyczną, gdzie uczyła się grać na pianinie i flecie. W wieku 13 lat zagrała swój pierwszy koncert. Obecnie wykłada na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina oraz na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Kilkukrotnie otrzymała stypendium im. Fryderyka Chopina. Występowała w różnych częściach świata. Przez kilka lat mieszkała w Japonii. Obecnie zamieszkała w Warszawie, gdzie często koncertuje. Usłyszeć ją można także w Żelazowej Woli.

W 2001 roku wydała płytę Recital Piano, na której wykonuje utwory Mozarta, Beethovena i Bacha

Żeby zdobyć rolę, musiała pokonać 5 tysięcy kandydatek!

Zdobyć rolę Nel, wcale nie było tak łatwo. W castingu wzięło udział pięć tysięcy dziewczynek, które próbowały przekonać producentów do swojego talentu. W 1973 roku film wszedł na ekrany, a Monika Rosca i jej filmowy brat grający Stasia (Tomasz Mędrzak) nadal są rozpoznawani i uwielbiani przez swoich fanów.

Zobacz, jak się zmieniła!

Tomasz Mędrzak i Monika Rosca, czyli Staś i Nel

Monika Rosca podczas swojego koncertu

Zaskoczony? Udostępnij ten artykuł swoim znajomym!
Komentarze. Dołącz do dyskusji.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.