Miss Gorilla - historie, które łączą ludzi i zmieniają rzeczywistość

Pomysł dla sprytnych i oszczędnych. Dzięki tej metodzie nie będziesz musiał kupować drogich tabletek do zmywarki.

7 września 2017
przez Miss Gorilla Team   |   29,8 tys. wyświetleń
Pomysł dla sprytnych i oszczędnych. Dzięki tej metodzie nie będziesz musiał kupować drogich tabletek do zmywarki.

Kto ma zmywarkę ten wie, że miesięczny koszt zakupu niezbędnych środków jest dość wysoki. Wygoda, którą oferuje nam zmywarka jest ogromna, ale okazuje się, że ceny produktów chemicznych także. Czy tak musi być?

Błyszczące, pachnące i czyste naczynia - bez konieczności wykonywania męczącego mycia ręcznego. To ułatwienie życia jest coraz częściej dostępne w polskich gospodarstwach domowych. Niestety, gdzie wygoda, tam koszty.

Zmywarka ma już prawie 100 lat!

Pierwszy model zmywarki został opatentowany już w 1924 roku przez brytyjskiego inżyniera Williama Howarda Liensa. Zasada działania tego urządzenia jest prosta: zabrudzenia z naczyń usuwane są pod wpływem ciepłej wody natryskiwanej pod ciśnieniem. Naprzemiennie, naczynia pryskane są ciepłą wodą z detergentem a następnie spłukiwane zimną wodą.

Zrób samodzielnie tabletki do zmywarki!

Świetny pomysł na zaoszczędzenie kilkudziesięciu złotych. Do przygotowania tabletek wystarczą produkty, które często już mamy w domu. Nie są potrzebne żadne wyjątkowe umiejętności - wystarczy odrobina czasu i cierpliwości. Finalnie, będziesz się cieszyć niskim kosztem eksploatacji zmywarki!

Składniki (proporcje)

 • 2 łyżki sody oczyszczonej
 • 1 łyżka soli
 • 1/2 łyżki kwasku cytrynowego
 • 1 łyżka wody
 • 5 kropli cytrynowego olejku eterycznego (opcjonalnie)

Połączenie tych prostych składników poradzi sobie z każdym zanieczyszczeniem na Twoim talerzu. Te składniki usuną tłuszcz i zmiękczą wodę. W rezultacie uzyskasz czyste naczynia.

Przygotowanie tabletek jest bardzo proste, ale zachowaj ostrożność. Najlepiej będzie użyć rękawiczek, żeby ochronić dłonie.

Przygotowanie

 1. Wsyp połowę sody oczyszczonej na blachę do pieczenia i na 30 minut wstaw do rozgrzanego (200 stopni) piekarnika. Od czasu do czasu zamieszaj, żeby proszek się nie przypalił. Ten zabieg sprawi, że soda będzie bardziej krucha i matowa.

 2. Wsyp rozgrzaną sodę do miski i dodaj pozostałą część sody, kwasku cytrynowego oraz soli. Wszystko dokładnie wymieszaj.

 1. Do uzyskanej mieszanki, stopniowo dodaj wodę. Produkt zacznie się intensywnie pienić, dlatego wodę dolewaj dopiero, gdy piana opadnie. Dokładnie wymieszaj i dodaj kilka kropli cytrynowego olejku eterycznego.

 2. Substancję umieść w pojemniku do robienia kostek lodu. Należy to wykonać w miarę szybko, ponieważ mieszanina zgęstnieje. Pozostaw produkt w foremce na około 30-40 minut, aż do całkowitego wyschnięcia.

 1. Gdy tabletki już się utwardzą, wyjmij je z foremki i schowaj w szczelnym opakowaniu.

 2. Tabletki są gotowe do użycia! Skuteczne i tanie rozwiązanie!

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, jak Wam poszło!
Komentarze. Rozpocznij dyskusję.

Polub Miss Gorilla. Obserwuj nas na Facebooku.